Talvi- / kevätkausi 2023

TALVI- JA KEVÄTKAUSI 2.1.-31.5.2023
Vauhdikkaat ja hauskat valmennustuntimme käynnistyvät jälleen tammikuun 2. päivänä Talin Tenniskeskuksessa. Toivottavasti olet mukana myös talvi- ja kevätkaudella, koska kohti parasta kautta mennään, Vamos!

ILMOITTAUTUMINEN
Ilmoittautumalla mahdollisimman pian, varmistat paikkasi Sinulle parhaiten sopivassa valmennusryhmässä. Tältä sivulta löydät kaikki talven- ja kevään valmennustuntimme.
TALVI- JA KEVÄTKAUDEN MAKSUT
Talvi- ja kevätkauden kausimaksun voit halutessasi suorittaa 1-5 osassa, esim. kerran kuukaudessa. Voit myös halutessasi ottaa ns. lyhkäisempiä valmennusjaksoja esim. neljän tai kuuden pelikerran jakson. Kyseiset valmennustunnit, tulee pelata yhtäjaksoisesti.

TENNIS on POP!

Maanantai 2.1.-29.5.2023

Tiistai 3.1.-30.5.2023

Keskiviikko 4.1.-31.5.2023

Torstai 5.1.-25.5.2023

Perjantai 13.1.-26.5.2023

Lauantai 7.1.-27.5.2023

TALVI- JA KEVÄTKAUDEN INFO 

Kausi käynnistyy Talin Tenniskeskuksessa 2.1. ja päättyy 31.5.
Kaudella on 19-21 harjoituskertaa riippuen pelipäivästä. Valmennuksesta vastaavat JHTC:n iloiset ja kannustavat valmentajat.
Kevään aikana järjestämme 4 viikonloppukurssia Helsingissä, tennismatkan hiihtolomaviikolla Melonerasiin sekä kesäkuun alussa matkan Roland Garrosiin.

JHTC:N VALMENTAJAT

Valmentajamme ovat kannustavia, kohteliaita, iloisia ja ammattitaitoisia. Tenniksen tulee olla hauskaa, jotta siitä voi nauttia! Valmentajiemme päätehtävä on kehittää Sinun peliäsi niin teknisesti, kuin myös taktisesti.

VALMENNUKSEMME KULMAKIVET OVAT

1) oppi
2) liikunta
3) kehitys
4) ILO

TENNIS ON LIIKUNTAMUOTONA VAILLA VERTAANSA, TENNIS ON:

  • Tennis on ympärivuotinen laji
  • Tennis on kansainvälinen laji
  • Tennis on koko perheen yhteinen harrastus / laji
  • Tennis sopii kaiken ikäisille
  • Tennis on äärettömän hauska ja tehokas liikuntamuoto
  • Tennis todistetusti pidentää ikää 

Tervetuloa JHTC:n sporttisen iloiseen tennisperheeseen – TENNIS on POP!

TIEDUSTELUT

Johan Öller
Tel: 044 944 9849
Email:
johan@jarihedmantennis.fi

JHTC – MUKAVIEN IHMISTEN TENNISKOULU!